روزنگار عدالت:علی قنبریان علویجه

حقوقی-اجتماعی-آموزشی-خبری

شنبه 27 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 19:59

مرد شیشه ای، همسرش را به آتش کشید

متهم شب هنگام در حالی که با مصرف شیشه دچار توهم شده بود، با ریختن بنزین همسرش را به آتش کشید و متواری شد
    مرد معتادی که به اتهام قتل همسرش در یکی از محله های شهریار در غرب استان تهران دستگیر شده بود، پس از 95 روز سکوت، به قتل همسرش اعتراف کرد.
    متهم در بازجویی پلیسی گفته بود، در پی مصرف موادمخدر شیشه و توهم ناشی از آن، به همسرش سوءظن پیدا کرده و با ریختن بنزین روی وی، زن جوان را سوزانده و قصد داشته به زندگی خودش نیز پایان دهد که موفق نشده است.
    به گزارش جام جم، ششم مرداد امسال مردی با حضور در شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهریار در غرب استان تهران، علیه داماد خانواده شان به دلیل سوءقصد به جان خواهرش شکایت کرد.
    شاکی به بازپرس پرونده گفت: مادر و خواهرم برای ملاقات خواهرم به خانه او در شهریار رفته و مهمان وی بودند. روز حادثه با شنیدن صدای کمک خواهی خواهرم از خواب بیدار شدند و مشاهده کردند لباس های خواهرم (مقتول) آتش گرفته و درخواست کمک می کند و از شوهرش نیز خبری نیست.
    
    ردپای متهم
    وی اضافه کرد: خواهر و مادرم، با انداختن پتو روی فاطمه، شعله های آتش را خاموش کردند و او را به مرکز درمانی انتقال دادند، اما ساعاتی بعد به دلیل شدت سوختگی برای ادامه درمان به بیمارستان شهید مطهری تهران منتقل شد و اکنون تحت درمان قرار دارد.
    شاکی یادآور شد: وقتی علت ماجرا را از خواهرم پرسیدم، او گفت که شوهرش ـ حسین ـ با ریختن بنزین بر سر و صورتش، وی را به آتش کشیده است و از من خواست تا از شوهرش شکایت کنم. در پی این شکایت، پرونده در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت و ماموران با حضور در خانه زن مصدوم ـ محل حادثه ـ آثار آتش سوزی را در یکی از اتاق های خانه مشاهده کردند.
    بنابراین جستجو برای دستگیری داماد خانواده ـ متهم فراری ـ آغاز شد، اما او به طرز مرموزی ناپدید شده بود.
    
    پایان جدال 16 روزه با مرگ
    در مرحله بعدی، ماموران با حضور در بیمارستان سعی در تحقیق از زن مصدوم داشتند که وی به دلیل شدت سوختگی قادر به حرف زدن نبود.
    در حالی که جستجوی پلیس برای دستگیری عامل حادثه ادامه داشت، بیست و دوم مرداد امسال، زن جوان پس از 16 روز فوت کرد.
    با گزارش موضوع به بازپرس برجسته و با هماهنگی قضایی، جسد زن جوان به پزشکی قانونی منتقل شد.
    در پی مرگ زن جوان، تحقیقات برای دستگیری عامل جنایت ادامه پیدا کرد تا این که یک روز بعد از مرگ زن جوان، متهم در حالی که قصد بازگشت به خانه اش در یکی از محله های شهریار را داشت، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.
    
    انکار جنایت از سوی متهم
    متهم با انتقال به پلیس آگاهی و در بازجویی ادعا کرد روز حادثه در اتاق دیگری خوابیده بوده که با صدای انفجار و کمک خواهی همسرش بیدار شده و مشاهده کرده است پیک نیک منفجر شده و شعله های آتش همسرش را فراگرفته و او در حال سوختن است. بنابراین برای خاموش کردن آتش تلاش می کند تا همسرش را نجات دهد که پاهای خودش نیز دچار سوختگی می شود و کشان کشان همسرش را به حیاط خانه منتقل می کند تا از همسایه ها کمک بگیرد.
    متهم در ادامه اظهاراتش گفته بود، در همین هنگام مادر و خواهرزنش که صدای کمک خواهی آنها را شنیده بودند به حیاط آمده و با انداختن پتو روی زن جوان، شعله های آتش را خاموش می کنند و وی از ترس این که او را مقصر حادثه بدانند از خانه فرار می کند.
    
    مهر تائید بر قاتل بودن متهم
    در پی اظهارات متناقض متهم، تکه لباس های سوخته به جای مانده از مقتول در اختیار کارشناسان پزشکی قانونی تهران قرار گرفت تا مشخص شود علت مرگ زن جوان بر اثر آتش سوزی ناشی از یک حادثه بوده یا وی توسط شوهرش کشته شده است.
    در حالی که تحقیقات برای رازگشایی از این پرونده ادامه داشت، کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی شهریار در تحقیق از فرزندان و خانواده مقتول متوجه شدند، حسین ـ متهم پرونده ـ معتاد به شیشه بوده و از چندی پیش از مرگ فاطمه، با وی درگیر بوده و نسبت به وی سوءظن داشته و بارها او را کتک زده و با حبس کردن زن جوان در خانه مانع ملاقات او با خانواده اش می شده و بارها او را به مرگ تهدید کرده بود.
    با به دست آمدن این اطلاعات، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد تا این که بیست و سوم آبان امسال کارشناسان پزشکی قانونی تهران طی گزارشی به پلیس آگاهی شهریار اعلام نظر کردند آتش سوزی ای که باعث مرگ زن جوان شده، به طور عمدی اتفاق افتاده و وی به قتل رسیده است.
    با مشخص شدن علت مرگ زن جوان، شوهر وی به عنوان عامل جنایت شناخته شد و دو روز پیش برای تحقیقات به شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهریار منتقل شد.
    مرد همسرکش پس از 95 روز سکوت همچنان خود را در مرگ همسرش بی گناه می دانست، اما هنگامی که متوجه شد راز جنایت برملاشده است، سرانجام به قتل همسرش اعتراف کرد.
    
    اعتراف مرد معتاد به جنایتی هولناک
    متهم به بازپرس پرونده گفت: موادمخدر شیشه مصرف می کردم و هر بار دچار توهم شده و به رفتار همسرم ظنین می شدم و او را مقابل چشمان فرزندانمان بشدت کتک می زدم. اوایل به سبب وجود بچه ها چیزی نمی گفت و ماجرا را برای خانواده اش بازگو نمی کرد، اما بدرفتاری هایم ادامه پیدا کرد و او دیگر حاضر به ادامه زندگی با من نبود.
    متهم با بازگو کردن وقایع روز جنایت گفت: در ادامه مصرف موادمخدر شیشه تصمیم گرفتم ابتدا همسرم را بکشم و سپس به زندگی خود نیز پایان دهم. بنابراین شب هنگام با ریختن بنزین او را به آتش کشده و فرار کردم. بنا بر این گزارش، متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهریار در غرب استان تهران روانه زندان شد. تحقیقات تکمیلی درخصوص این پرونده از متهم ادامه دارد.
    
    
 روزنامه جام جم، شماره 3560 به تاریخ 27/8/91، صفحه 19 (حوادث)
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.