X
تبلیغات
زولا

روزنگار عدالت:علی قنبریان علویجه

حقوقی-اجتماعی-آموزشی-خبری

دوشنبه 22 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 20:57

رئیس قوه قضاییه در دیدار وزیر دادگستری ارمنستان


جهت دسترسی کلیک نمایید!

به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی و تشریفات قوه قضاییه، آیت‌الله آملی لاریجانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران رعایت حقوق بشر واقعی را یک اصل اساسی می‌داند.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر این‌که مبنای جمهوری اسلامی ایران توجه به ارزش‌های متعالی دینی و انسانی است، به تفاوت نگاه اسلام و غرب در مقوله حقوق بشر اشاره کرد و افزود: غربی‌ها تلاش بسیار دارند که تلقی محدود خود از انسان را به کشورهای دیگر بویژه جمهوری اسلامی ایران تحمیل کنند.

آیت‌الله آملی لاریجانی رفتار دوگانه غرب در زمینه حقوق بشر را یادآور شد و تاکید کرد: در حالی که جمهوری اسلامی ایران به صورت میانگین هر یکی دو سال یک بار، انتخاباتی کاملا آزاد برگزار می‌کند، برخی کشورهای منطقه تاکنون حتی رنگ انتخابات را نیز به خود ندیده‌اند و با این حال مورد حمایت کامل غربی‌ها بویژه آمریکا هستند.

رئیس قوه قضاییه توجه جمهوری اسلامی ایران به حقوق اقلیت‌های دینی را یکی از موارد اساسی نگاه ارزشی ایران به مقوله حقوق انسان‌ها توصیف کرد و گفت: برخی موارد که اکنون غربی‌ها به عنوان حقوق بشر مطرح می‌کنند و البته از آن استفاده‌ای کاملا ابزاری دارند، از قرن‌ها پیش مورد تاکید اسلام بوده است.

آیت‌الله آملی لاریجانی به مناسبات و روابط رو به گسترش جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان اشاره کرد و با تقدیر از مواضع این کشور در قبال توطئه‌های غرب علیه ایران، اظهار کرد: امیدواریم روابط دو کشور علاوه بر موارد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، در زمینه حقوقی و قضایی نیز گسترش یابد.

رئیس قوه قضاییه از آمادگی جمهوری اسلامی ایران در انتقال تجربیات حقوقی و قضایی به کشور ارمنستان خبر داد.

در این دیدار هرایر توماسیان وزیر دادگستری ارمنستان نیز با ابراز خرسندی از سفر به ایران از برخورد مناسب جمهوری اسلامی ایران با اقلیت‌های دینی تقدیر و بر حمایت ارمنستان از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران تاکید کرد.

وزیر دادگستری ارمنستان گفت: روابط دو کشور ایران و ارمنستان برمبنای نگاه سایر کشورها پایه‌ریزی نشده است و ما خواهان گسترش روابط با ایران بویژه توسعه روابط حقوقی و قضایی هستیم.

در پایان این دیدار تفاهم‌نامه همکاری قضایی میان دو کشور و همچنین معاهده استرداد محکومان، در حضور رئیس قوه قضاییه به امضای وزیران دادگستری دو کشور ایران و ارمنستان رسید.

منبع: پ جامع قوه قضاییه


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.