روزنگار عدالت:علی قنبریان علویجه

حقوقی-اجتماعی-آموزشی-خبری

پنج‌شنبه 2 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 17:06

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه تأکید کرد: حفاظت و اطلاعات

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه، حفاظت و اطلاعات را مسئول حفظ سلامت در قوه قضائیه دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین خطیب، در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل حفاظت و اطلاعات سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: عاشورا تنها یک واقعه نیست که عده‌ای در آن جهاد کرده و شهید شدند بلکه حامل پیامی است که در کل جهان فراگیر شده و تمامی قیام‌هایی که امروز در جهان علیه ظلم و ستم به پا می شود از قیام عاشورا پیروی می کند.
وی نظارت، کنترل و اشراف بر مجموعه ها را از وظایف حفاظت و اطلاعات دانست که از زیرشاخه های امر به معروف و نهی از منکر است بنابراین در انجام این وظیفه باید از اهل بیت درس گرفته و الگو برداری کنیم، زیرا امر به معروف و نهی از منکر عامل قوام جامعه و حفظ دین است.
رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه، حفاظت و اطلاعات را مسئول حفظ سلامت در قوه دانست و گفت: پزشکی قانونی و دیگر سازمان‌های تابعه قوه قضائیه مجموعه های سالمی هستند که با وجود تمامی مشکلات وکاستی‌ها سلامت خود را حفظ کرده‌اند.
حجت‌الاسلام خطیب در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل حفاظت و اطلاعات سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: برای حفظ سلامت درونی مجموعه قوه قضائیه و پزشکی قانونی در افکار عمومی باید به سلامت پیرامونی آن هم توجه کنیم زیرا نمی توان تأثیر عوامل بیرونی را در انجام وظایف نادیده گرفت.
وی با اشاره به اینکه حفاظت و اطلاعات چشم و گوش و دست و بازوی سازمان است اظهار داشت: مدیران و متصدیان امور باید به مسئولان حفاظت و اطلاعات که یاور و بازوی آنان هستند اعتماد کنند و دیدگاه‌ها و نظرات آنان را مورد توجه قرار دهند زیرا نظرات این افراد در بسیاری موارد ثمربخش و کارساز است.
حجت‌الاسلام خطیب در ادامه خاطرنشان کرد: در حفظ سلامت هر مجموعه پیشگیری اولین قدم است، بنابراین توجه به مباحث پیشگیرانه در اولویت برنامه های حفاظت و اطلاعات قرار دارد و یکی از راه‌های تحقق این هدف همراهی و همدلی حفاظت و اطلاعات با مدیران سازمان است.
به گفته وی با وجود مشکلات بسیار هر چه همکاری‌های افزایش یابد می توان در هر شرایط سلامت مورد انتظار در یک مجموعه را پیگیری و اجرا کرد.
وی با تأکید بر اینکه پیگیری حفظ سلامت در یک مجموعه، دیگر وظایف حفاظت را نفی نمی کند اذعان داشت: تأمین یگان‌های انتظامی از جمله وظایف حفاظت است که امیداست با تشکیل یگان‌های انتظامی به شکل جدید به سمتی برویم که سازمان‌ها تابعه، خود مسئولیت حفاظتشان را برعهده بگیرند.
رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه با اشاره به توسعه امکانات الکترونیکی و ایجاد شبکه های جدید ادامه داد: یکی از مأموریت‌های جدید حفاظت و اطلاعات توجه به امکانات و شبکه های الکترونیکی جدید است که با فناوری نوین در مواردی مجموعه را با تهدید جدی مواجه می کند بنابراین باید برای پیشگیری از چنین آسیب‌هایی اقدامات حفاظتی لازم را انجام داد.
حجت‌الاسلام خطیب ضمن آرزوی موفقیت برای مدیرکل جدید حفاظت و اطلاعات پزشکی قانونی و تقدیر از مدیر کل سابق، توسعه خدمات الکترونیک در پزشکی قانونی و ارائه برخی خدمات به شکل غیر حضوری را در کاهش برخی آسیب‌ها مؤثر دانست.

در این مراسم با تقدیر از خدمات محمود مباشری، دکتر رضا حاج منوچهری به عنوان مدیرکل جدید حفاظت و اطلاعات سازمان پزشکی قانونی کشور معرفی شد.

منبع :ماوی

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.